Úvod / Nejlepší práce žáků / Ve školním roce 2020/2021 / Digitální kompetence v hodinách zeměpisu v 9. ročníku

Digitální kompetence v hodinách zeměpisu v 9. ročníku

Zadání:
Naplánuj si dle doporučených webových stránek a odkazů svou vysněnou dovolenou kdekoli na světě.

Úkolem bylo naplánovat dovolenou na vlastní pěst, tj. zajistit vše od cesty z Kyjova na letiště, vybrat letenky, ubytování, pojištění, program, zjistit ceny jídla, možnosti dopravy atd. V průběhu hodin zeměpisu mohli žáci srovnávat hledané produkty, diskutovat o nejvýhodnějších nabídkách, získávat představu o cenách a možnostech kde a jak ušetřit.  

Řekla bych, že takto pojatý úkol žáky velmi zaujal. Věřím, že to byl jejich první krůček k samostatnému poznávání cizích států. Vybrané práce jsou důkazem toho, že naši absolventi se ve světě neztratí.

Petra Orlická, učitelka zeměpisu