Úvod / Školní poradenské pracoviště / Informace pro rodiče

Informace pro rodiče

Konzultační hodiny ŠPP

Každé úterý od 13.00 do 15.00 hodin po telefonické domluvě.

Konzultační hodiny školního psychologa

Pondělí, úterý, čtvrtek od 7. 40 do 15. 20 hodin

Možnost on-line konzultací po předchozí tel. domluvě (tel. 608 885 353)

Přijímací řízení na SŠ

Jednotné přijímací zkoušky

Základní informace – prezentace k přijímacímu řízení na SŠ
Více info: www.cermat.cz

Vzor vyplněné přihlášky k dennímu studiu na SŠ

Vzor odvolání proti nepřijetí ke studiu na SŠ

Preventivní program školy

Nenech to být (NNTB) je projekt společnosti FaceUp Technology a Nadačního fondu NNTB, za kterým stojí sami studenti. Společně se SCIO a za podpory MŠMT bojují se šikanou, sexuálním obtěžováním, vylučováním z kolektivu a dalšími sociálními problémy na školách.

Schránka důvěry – pokud tě trápí nějaký problém nebo chceš na nějaký poukázat, můžeš využít elektronickou schránku důvěry: schrankaduvery@zskyjov.cz. Do schránky má přístup pouze metodik prevence. Schránku mohou využít i rodiče.

Jako metodik prevence se podílím na řešení problémů třídních kolektivů a jednotlivců především v oblasti nežádoucího chování. Spolupracuji s výchovnou poradkyní a vedením školy. Konkrétní případy řeším s třídními učiteli a samotnými žáky.
Těším se na případnou spolupráci.
Mgr. Jana Svobodová

Vážení rodiče,

zde zasílám odkaz na aplikaci FamilyLink. Stažením této aplikace do svého mobilního telefonu můžete zabránit svému dítěti v návštěvách nevhodných stránek a předejít tak nežádoucímu patologickému chování. Díky této aplikaci budete mít přehled o tom, jak se vaše dítě pohybuje na internetu. Můžete sledovat jejich aktivitu a korigovat čas, který vaše dítě tráví na internetu nebo sociálních sítích. Jako správce aplikace rozhodujete, které aplikace schválíte nebo blokujete, určité aplikace můžete v telefonu i skrýt. Když dítě není ve vaší blízkosti, můžete zjistit jeho polohu (za předpokladu, že má mobil u sebe).

Společnost Avast vytvořila v návaznosti na současnou situaci velmi přehledného a zajímavého průvodce bezpečným online světem. Interaktivní příspěvky jsou určeny pro rodiče, učitele i žáky, kterým není lhostejný bezpečný pohyb v online světě.

Dále přikládám průvodce Tik Tok, což je aplikace a sociální síť umožňující vytvářet a sdílet krátká videa. Hlavní uživatelskou skupinou jsou dospívající a mladí lidé. Tik Tok umožňuje uživatelům, rodičům odfiltrovat veškerý nevhodný obsah tzv. Omezený přístup. Tik Tok má 10 nejlepších rad pro rodiče, které obsahují nástroje, jak bezpečně připojit k aplikaci Tik Tok.

Jana Svobodová
jana.svobodova@zskyjov.cz