Úvod / Školní poradenské pracoviště / Informace pro rodiče

Konzultační hodiny ŠPP

Konzultaci je možné domluvit následujícím způsobem: telefonicky, e-mailem nebo přes Bakaláře.

Školní psycholog nabízí i možnost on-line konzultací po předchozí telefonické domluvě (tel. 608 885 353).

Přijímací řízení na SŠ

Jednotné přijímací zkoušky

Základní informace – prezentace k přijímacímu řízení na SŠ
Více info: www.cermat.cz

Vzor vyplněné přihlášky k dennímu studiu na SŠ

Preventivní program školy

Nenech to být (NNTB) je projekt společnosti FaceUp Technology a Nadačního fondu NNTB, za kterým stojí sami studenti. Společně se SCIO a za podpory MŠMT bojují se šikanou, sexuálním obtěžováním, vylučováním z kolektivu a dalšími sociálními problémy na školách.

Schránka důvěry – pokud tě trápí nějaký problém nebo chceš na nějaký poukázat, můžeš využít elektronickou schránku důvěry: schrankaduvery@zskyjov.cz. Do schránky má přístup pouze metodik prevence. Schránku mohou využít i rodiče.

FamilyLink – stažením této aplikace do svého mobilního telefonu můžete zabránit svému dítěti v návštěvách nevhodných stránek a předejít tak nežádoucímu patologickému chování. Díky této aplikaci budete mít přehled o tom, jak se vaše dítě pohybuje na internetu. Můžete sledovat jejich aktivitu a korigovat čas, který vaše dítě tráví na internetu nebo sociálních sítích. Jako správce aplikace rozhodujete, které aplikace schválíte nebo blokujete, určité aplikace můžete v telefonu i skrýt. Když dítě není ve vaší blízkosti, můžete zjistit jeho polohu (za předpokladu, že má mobil u sebe).

Průvodce bezpečným online světem – vytvořeno společností Avast. Interaktivní příspěvky jsou určeny pro rodiče, učitele i žáky, kterým není lhostejný bezpečný pohyb v online světě.

Průvodce Tik Tok, což je aplikace a sociální síť umožňující vytvářet a sdílet krátká videa. Hlavní uživatelskou skupinou jsou dospívající a mladí lidé. Tik Tok umožňuje uživatelům, rodičům odfiltrovat veškerý nevhodný obsah tzv. Omezený přístup. Tik Tok má 10 nejlepších rad pro rodiče, které obsahují nástroje, jak bezpečně připojit k aplikaci Tik Tok.