Úvod / Aktuality / HURÁ, HURÁ, ŠKOLA VOLÁ - OHLÉDNUTÍ ZA KONCEM ŠKOLNÍM ROKU

HURÁ, HURÁ, ŠKOLA VOLÁ - OHLÉDNUTÍ ZA KONCEM ŠKOLNÍM ROKU

Poslední den prázdnin je zde a někteří z vás, milí žáci (nebo vaši rodiče), již netrpělivě nahlížíte na naše stránky a hledáte informace k novému roku. Proto by možná nebylo špatné, ohlédnout se za koncem toho minulého, neboť se toho v naší škole událo skutečně mnoho.

Den dětí

Tento svátek se rozhodli učitelé oslavit s dětmi. Pro první stupeň si připravili třídní učitelé Sportovní den na městském stadionu. Všichni žáci si mohli zazávodit, zasportovat, získat i nějaké medaile a odměny. Hlavní ale byla radost ze sportu a celý den na čerstvém vzduchu.

Pro druhý stupeň si učitelé připravili Zapisované aktivity. Všichni žáci měli možnost vybrat si podle svého, kam ten den zamíří. K dispozici byl třeba Bruno Park v Brně, prohlídka zákulisí divadla, paintball, úniková hra nebo třeba výuka šachů či netradičních míčových her a mnoho dalšího. Na své si určitě přišel každý.

Olympijský běh

Jako každoročně, tak i letos se konal Olympijský běh v parku, čímž se naše škola (žáci všech tříd 1. stupně) opět zapojila do celorepublikové akce. Každá třída si společně oběhla okruh, někteří to pojali jako závod, jiní se proběhli pro radost. Všichni zúčastnění žáci obdrželi účastnický diplom, medaili a malou zdravou sladkost. Samotnému běhu předcházela beseda o Olympijských hrách, jejich hodnotách a symbolech.

Výlety

Celý červen byl zasvěcen výletům. Některé třídy jely na jednodenní výlet, jiné jely i na vícedenní výlety. Vždy se nám ale všichni žáci i učitelé vraceli sice unavení, ale nadšení ze zážitků.

Praha

Po roční pauze se podařilo navázat na dříve úspěšné akce a tak žáci devátých ročníků mohli i letos vyrazit na poznávací třídenní zájezd do Prahy. Třídní učitelé si připravili úžasné programy, kde kromě poznávání krás našeho hlavního města nechybělo ani Muzeum fantastických iluzí nebo třeba ZOO.

Škola v přírodě

Žáci 4. tříd letos mohli po delší pauze navštívit zrekonstruovaný areál DDM Kyjov v Hutisku Solanci a spolu se svými vyučujícími navštívit a poznávat krásná místa zdejšího kraje. Pro žáky byly připraveny zajímavé aktivity a sportovní klání, hlavně v přírodě, která je zde velmi krásná. Čtvrťáci si pobyt v přírodě náramně užili.

Spolupráce se ZŠ Očovská

Zástupci žákovského parlamentu přivítali v červnu své kamarády ze ZŠ Očovská Hodonín. Cílem setkání bylo vzájemné předání zkušeností a prohlídka nových modernizovaných učeben. Dále si pro ně učitelé se žáky připravili množství pokusů a zábavných her, které v učebnách běžně realizují.

Den otevřených dveří

Aby i rodiče našich žáků současných i budoucích, spolu se svými dětmi, mohli nahlédnout do modernizovaných učeben a dozvědět se zábavnou formou něco z oblasti chemie, fyziky či přírodovědy, případně ICT a techniky obecně, připravili jsme i pro ně ve spolupráci s DDM Kyjov Den otevřených dveří. Vyhrazené tři hodiny některým ani nestačily vyzkoušet si všechny připravené pokusy. Všichni ale odcházeli nadšení a s myšlenkou, že příští rok přijdou znovu.

Soutěž DigiMe

Dva roky probíhal na naší škole projekt DigiMe – získali jsme díky němu notebook, laserovou gravírku/řezačku a několik 3D tiskáren, na kterých se učí naši žáci programovat i tisknout. Vyvrcholením projektu byla soutěž jednotlivých škol v Brně. Prezentaci našeho projektu zvládli žáci na výbornou, byť na stupně vítězů nedosáhli, jejich znalosti a dovednosti jsou jim odměnou sami o sobě.

Finanční gramotnost – projekt

Aby naši žáci získali co nejlepší výbavu do dalšího života, zúčastnili se deváté ročníky projektu Finanční gramotnosti. Pomocí deskové hry si procvičili znalosti nabyté v hodinách matematiky či občanské výchovy a pokusili se projít nástrahami finančních trhů a základními operacemi s finančními prostředky.

OČMS

Na mimořádné situace se pokusili žáci připravit během projektového dne zaměřeného na ochranu člověka. Na různých stanovištích si vyzkoušeli první pomoc (ve spolupráci s Gymnáziem a střední zdravotnickou školou v Kyjově), vyslechli si přednášku hasičů, zabalili evakuační zavazadlo či se naučili orientovat v terénu. Pro mladší žáky byly připraveny aktivity přiměřené jejich věku.

Na konci roku samozřejmě nesměla chybět ani:

Závěrečná akademie

Opět tradičně žáci devátých ročníků připravili pro své spolužáky i rodiče slavnostní ukončení roku formou Závěrečné akademie. Ta byla plná vtipných scének, zpěvu a samozřejmě také vyhlášení nejlepších žáků naší školy (dětí s vynikajícím prospěchem, nejlepších matematiků, angličtinářů, němčinářů i sportovců).

Konec loňského roku byl skutečně velice pestrý a akční. Doufám, že jste si přes prázdniny odpočinuli, nabrali nových sil, protože nás čeká nový školní rok. Doufám, že bude stejně tvůrčí, jako ten loňský.

Fotogalerie zde.

Mgr. Hana Juříková, zástupkyně ředitele