Úvod / Ze života školy / EXKURZE DO ŠARDIC – DO LESA S LESNÍKEM

EXKURZE DO ŠARDIC – DO LESA S LESNÍKEM

Dne 15. října se třídy 6. A a 6. C vydaly na exkurzi do Šardic se svými třídními učitelkami a paní učitelkou přírodopisu. Kromě nás zde byli také žáci ze základních škol Šardice a Hovorany. Hlavním posláním této akce bylo přiblížit myslivost a práci lesníků žákům ve škole. Exkurze probíhala v lese mezi obcemi Hovorany a Šardice. Akci organizoval pan Marada s odbornými pedagogy z Brna a konala se pod záštitou Nadace dřevo pro život ve spolupráci se spolkem Pro přírodu a myslivost, z. s. Akce byla zahájena tradičním troubením na lesní roh, který akci ve 12 hodin také slavnostně ukončil. Pan Marada nám vysvětlil rozdíl mezi prací lesníka a myslivce. Pod odborným vedením jsme si vyzkoušeli sázení stromů, měření jejich obvodu a výšky, poznávali jsme zvířata podle jejich srsti a stop. Velmi zajímavá byla ukázka těžby dřeva s tažným koněm. Fantazii jsme zapojili při výrobě srdíčka z přírodnin, které jsme nasbírali v lese. Přestože někteří z nás podcenili chladné podzimní počasí, akce se nám moc líbila, moc jsme si ji užili a ze Šardic jsme odjeli se spoustou nových poznatků a zkušeností.

Svatava Maradová a Nela Otépková, žákyně 6. A