Úvod / Ze života školy / OLYMPIJSKÝ BĚH 8. ZÁŘÍ

OLYMPIJSKÝ BĚH 8. ZÁŘÍ

Historie Olympijského dne sahá až do roku 1894, kdy byl založen Mezinárodní olympijský výbor. Na počest této události se po celém světě každoročně pořádá Olympijský den, který je zasvěcen sportovním aktivitám všeho druhu.

U nás se v rámci Olympijského dne pořádají pod záštitou Olympijského výboru běžecké závody pro všechny věkové kategorie už od roku 1987. Letošní oslava připadla sice na červen, ale v rámci proticovidových opatření se akce přesunula až na 8. září 2021.

I naši žáci všech tříd 1. stupně se do této celorepublikové akce zapojili a zúčastnili se Olympijského běhu. Závod si užili nejen děti, ale i pedagogové, kteří žáky na této trati doprovázeli. Běhu předcházela beseda o Olympijských hrách, o olympijských hodnotách a symbolech. Žáci mohli zhlédnout videa o olympijských zajímavostech, o naší olympijské historii i o motivaci ke sportu, která vede až na Olympijské hry. Všichni zúčastnění žáci obdrželi účastnický diplom, medaili a malou zdravou sladkost.