Úvod / Ze života školy / Hudební odpoledne ve školní družině

Hudební odpoledne ve školní družině

Dne 14. 12. se v naší družině pořádal první díl hudebního odpoledne. Samotná akce vznikla na základně iniciativy dětí. Všemu předcházela pouze vzájemná domluva s dětmi v rámci pravidelných komunitních kruhů. Děti si přinesly flétny, xylofony, malé klávesy, dřívka a také ukulele. Celá akce probíhala nejprve sólovými vystoupeními malých hudebníčků a poté jsme se pustili do rytmických aktivit pomocí metronomu a doprovodu rytmických nástrojů, kde si mohlo každé dítě zkusit zahrát na dřívka, bubínek nebo triangl. Pracovali jsme zde zejména se soustředěností a trpělivostí při hře na rytmický nástroj či při poslechu metronomu. Na závěr jsme si společně zazpívali vánoční koledu a tím jsme tento díl hudebního odpoledne uzavřeli. Je zde třeba vyzdvihnout skvělou iniciativu všech dětí ve školní družině, snahu, talent pro hru na hudební nástroje, skvělý cit pro rytmus a také improvizaci. Vše se velmi vydařilo!

Tomáš Mikulec, DiS. 

Fotogalerie