Úvod / Ze života školy / Exkurze do Hvězdárny Ždánice

Exkurze do Hvězdárny Ždánice

Žáci z 3. A + 3. C vypravili do Hvězdárny ve Ždánicích, aby se dozvěděli něco nového o vesmíru a planetách naší Sluneční soustavy. Po úvodní přednášce jsme prostřednictvím poutavého filmu virtuálně navštívili všechny tyto planety, a dokonce i některé měsíce. Celou návštěvu jsme zakončili návštěvou kopule, kde nám sice mraky neumožnily pozorovat Slunce, ale alespoň jsme se podrobně seznámili se speciálním slunečním dalekohledem. Cestou ze Ždánic jsme si ještě udělali procházku k rybníku Jordánek v Lovčicích, k nedaleké studánce a paní učitelka Moudrá dětem vyprávěla zajímavosti o této lokalitě.

Stejnou exkurzi do hvězdárny absolvovali i žáci 5.A a 5.B. Své znalosti z historie pak rozšířili návštěvou Vrbasova muzea.