Úvod / Ze života školy / Barevný týden v 1. A

Barevný týden v 1. A

V týdnu od pondělí 9. 10.  v naší třídě 1. A proběhl  projektový týden s názvem Barevný týden. Cílem tohoto projektu bylo rozvinout u dětí vnímání barevného a pestrého oblečení a upozornit na jeho důležitost. Barevné oblečení může zvýšit bezpečnost a ochránit  zdraví na silnici každého z nás. Pokud se na oblečení, boty a aktovky přidají ještě reflexní prvky viditelnost  se mnohonásobně zvyšuje.
Děti přišly do školy každý den v předem určené barvě a den byl pak zaměřen na tuto barvu. Zvolené barvy byly červená, modrá, žlutá, oranžová a  zelená.  Děti kreslily ve třídě i na chodníku příslušnou barvu, počítaly ovoce, vybarvovaly písmena, slabiky, hrály hry na barvy, v angličtině se naučily pojmenovat barvy, přinesly si z domu své oblíbené plyšáky a seznamovaly s nimi své kamarády, jezdily s autíčky podle semaforu na nakreslených silnicích a měli jsme na návštěvě pejska a pana psychologa.
Celý týden byl nabitý aktivitami a dětem se barevné učení líbilo.
Už teď se těší na Den s trikolorou, aby se oblekly do červené, modré a bílé.

Isabela Klečková, tř. uč. 1. A

Fotogalerie