Úvod / Ze života školy / Čím já jednou budu?

Čím já jednou budu?

Volba povolání byla, je a bude nelehkým úkolem pro děti opouštějící základní školu. V současné době trh práce prochází velikými změnami. O to složitější je rozhodování, kterým směrem se vydat.

V naší škole se snažíme dětem v jejich volbě pomoci různými besedami a exkurzemi. Právě představitelé firem mohou nejlépe říct jaké zaměstnance potřebují a co jim za dobrou práci nabízejí.

Ve středu 20. září 2023 se žáci 8. B ZŠ J. A. Komenského se svou třídní učitelkou Mgr. Gabrielou Šťastnou vypravili do Brna prohlédnout si nadnárodní společnost Thermo Fisher Scientific, která byla v tomto roce vyhlášena Zaměstnavatelem roku v Jihomoravském kraji a o potřebách svých zaměstnanců asi ví hodně.

S odborným výkladem si holky a kluci prohlédli tzv. „čisté prostory“, ve kterých probíhala výroba elektronových mikroskopů. Mimochodem víte, že každý třetí elektronový mikroskop na světě vznikl v Brně?! V průběhu demoukázky viděli, jak se takové zařízení ovládá a co umí.

Bez povšimnutí nezůstalo ani příjemné moderní zázemí i drobné benefity zpříjemňující zaměstnancům pobyt na pracovišti.

Děti pochopily, že toto vše není zadarmo. Práce zde je náročná a základem úspěchu je technické vzdělání i myšlení. A bez angličtiny už ani škrt!

Drobné občerstvení a malé dárky byly příjemnou tečkou za exkurzí.

Děkuji vstřícným lidem v Thermo Fisheru, že se nám věnovali. Dětem přeji, aby si z této návštěvy vzaly inspiraci a lásku k moderní technice.

Třídní učitelka 8. B, Mgr. Gabriela Šťastná