Úvod / Ze života školy / Pozorování Slunce ve školní družině

Pozorování Slunce ve školní družině

Ve čtvrtek 4. května jsme ve školních družinách na ZŠ Újezd přivítali Ing. Trutnovského z Hvězdárny a planetária Oldřicha Kotíka. Naším tématem bylo Slunce. Z pohledu vesmíru jde sice o malou hvězdu, ale v měřítku sluneční soustavy je jejím bezkonkurenčně největším objektem.
Děti se dozvěděly jak je Slunce staré, že se jedná o obrovskou kouli žhavých plynů, dozvěděli jsme se zajímavosti o polární záři a mnoho dalšího. Celé vyprávění bylo prokládáno odbornými snímky a byl dán i prostor dětem k jejich zvídavým dotazům.
To nejlepší všechny čekalo na konci. Protože bylo krásné slunečné počasí, mohly děti s panem ,,hvězdářem” pozorovat Slunce pomocí skutečného hvězdářského dalekohledu z naší školní zahrady.
Za I. a II.odd. ŠD na Újezdě Romana Marková, vychovatelka