Úvod / Ze života školy / Robotí polonéza

Robotí polonéza

V letošním roce nám v rámci projektu Šablony III fungují na škole také dva ICT kluby. Klub pro žáky na prvním stupni vede paní učitelka Kotíková, na druhém stupni pak pan učitel Balajka. Žáci se v klubu seznamují s informačními technologiemi, na které v běžné výuce nezbývá mnoho času. Na prvním stupni jsou to především roboti, kteří byli pro děti velkým lákadlem.

S roboty už naši šikovní páťáci zvládli nacvičit i robotí polonézu. Na plese školy ji sice asi nepředvedou, ale oku lahodí stejně, jako ta, co nacvičují žáci devátých tříd. Věříme tomu, že vše, co se o programování děti naučí, ve svém budoucím životě jistě uplatní. V polonéze se předvedli malí roboti bee-bot a vedoucím je robot blue-bot.

Zatím jsme na začátku, náš robotí park chceme dále rozšiřovat a zkoušet i další typy robotů a jejich ovládání.

Mgr. Hana Juříková, manažer projektu Šablony III