Úvod / Ze života školy / Leonardo da Vinci v Technickém muzeu

Leonardo da Vinci v Technickém muzeu

Leonardo da Vinci, umělec a vědec, který svými díly předčil svou dobu, byl hlavním důvodem, proč se 7. B a 7. C vydala 14. 12. 2022 do Brna.

Ve stálé expozici Technického muzea jsme se podívali, jak vypadala výpočetní technika v dobách svého vzniku. Zkusili jsme si zahrát počítačové hry, kterými se jako děti bavili naši rodiče. Pozornost velké části z nás si získala expozice starých automobilů a motorek. S chutí jsme si pohráli ve vědecké dílně.

V průběhu komentované prohlídky jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí o Leonardově výtvarné práci. Prohlédli a zkusili jsme si funkčnost modelů jeho technických vynálezů. Několika trpělivým a zručným se podařilo postavit samonosný most. Hlavu nám zamotaly snahy psát zrcadlovým písmem, jako to dělal da Vinci ve svých zápiscích.

Nebylo možné v tomto předvánočním čase nenavštívit Vánoční trhy v centru Brna. Přestože mrzlo a fučelo, prohlédli jsme si stánky, koupili drobné dárky a posilnili se místními specialitami.

Prokřehlí a unavení jsme se rádi vrátili vlakem zpět domů.