Úvod / Ze života školy / Exkurze žáků 7.B a 7.E do ZOO Hodonín

Exkurze žáků 7.B a 7.E do ZOO Hodonín

Dne 19.10. probíhala výuka žáků 7.B a 7.E v ZOO Hodonín. Absolvovali jsme výukový program

 s názvem Prales na talíři, v jehož rámci jsme se nejen seznámili s mnoha produkty pocházejícími z tropických deštných lesů, ale také se vším, co jejich pěstování pro daný region i pro celou planetu znamená.

Velmi zajímavá byla také prezentace o návštěvě pracovníků ZOO na Sumatře. Jejich vyprávění nás zavedlo do exotického prostředí místních obyvatel, do neprostupných tropických lesů i do záchranných stanic pro ohrožená zvířata.

S pracovními listy v ruce jsme pak procházeli celou ZOO a seznamovali se nejen se zvířaty, ale také s jejich způsobem života.

Zpět do Kyjova jsme odjížděli plni dojmů a s odhodláním adoptovat tříměsíční mládě bílého tygra.

Tak snad se nám to podaří!

Petra Orlická, učitelka zeměpisu