Úvod / Ze života školy / Vzkaz v láhvi

Vzkaz v láhvi

Třída 3.B se opět zapojila do projektu Recyklohraní aneb ukliďme si svět. Žáci se proměnili v Robinsony a vytvořili vzkaz v láhvi, kterým chtějí sdělit, jak správně zacházet s plastovými obaly. Zpráva má podobu komiksu a hlavním postavou je plastový panáček Petík, který potká dvě děti a ty mu vysvětlují, proč je důležité třídit a recyklovat. Této literárně výtvarné práci předcházela praktická část s plastovými obaly. Kolik plastových lahví se vejde do odpadkového koše? A kolik sešlápnutých? A tak žáci sami pochopili, že je nutné láhve sešlapávat a tím ušetřit prostor ve žlutém kontejneru, protože jinak by byl plný vzduchu. Žáci 3.B milují takové projekty, kde mohou pracovat ve skupinách, vkládat do své práce svoje vlastní nápady a myšlenky. Výsledek je potom skvělý. I pro mě, jako pro pedagoga, je potěšení sledovat, jak takové dílo vzniká, že to žáky baví a mají radost z vykonané práce. Velké poděkování patří paní učitelce Mgr. Martině Kůřilové, která pro děti má vždy zajímavé podněty s ekologickou tematikou pro zpestření výuky.

Mgr. Markéta Jarošková