Úvod / Ze života školy / S lesníkem v lese

S lesníkem v lese

Díky projektu Nadace dřevo pro život měli žáci 4. C a 5. B možnost vyzkoušet si koncem září práci lesníka přímo v terénu a užít si dopoledne plné zajímavých aktivit v lese mezi obcemi Hovorany a Šardice. Mírně deštivé počasí se velmi brzy umoudřilo, a tak si mohli žáci zajímavou formou osvojit nové vědomosti o dřevě jako významné obnovitelné surovině a ochraně životního prostředí. Na šesti stanovištích zaměřených na jednotlivé složky práce lesníka se děti dozvěděly mnoho nových informací o lese a péči o něj. Zároveň získaly zkušenosti a nezapomenutelné zážitky ze sázení nových stromků, měření stromů i výroby sovy z přírodního materiálu. Zajímavým zpestřením byl také tažný kůň, který pomáhá s prací v lese, ukázka práce s motorovou pilou a v neposlední řadě sladké koláče pro všechny účastníky. Poděkování za velmi vydařenou akci Do lesa s lesníkem si zaslouží jak organizátoři z Nadace dřevo pro život, myslivec pan Marada, tak všichni žáci za jejich zaujetí a vzorné chování.

Mgr. Eva Pokorná

Fotogalerie