Úvod / Ze života školy / Exkurze 2. B a 2. D do Kovozoo

Exkurze 2. B a 2. D do Kovozoo

Nejen jak třídit odpad, ale hlavně jak vůbec hromadění odpadů předcházet, se 27. 9. 2022 vydali zjistit žáci 2. B a 2. D do KOVOZOO do Starého Města. Počasí tomu moc nakloněno nebylo, ale ani soustavný déšť žáky od zjišťování důležitých informací a průzkum areálu KOVOZOO neodradil. S úžasem si prohlédli, co všechno se dá z kovového odpadu vyrobit, správně se rozhodli pro volbu toho nejrozumnějšího následníka trůnu, který se věnoval prevenci vzniku odpadů a neřešil až důsledky jako jeho bratři a nakonec s překvapením zjistili, jak dlouho trvá přírodě vypořádat se s rozkladem různého odpadu. Žáci se zamýšleli nad tím, co by mohli dělat jinak a jak přírodě pomáhat.  Domů se vraceli sice promoklí, ale plni námětů a pozitivní motivace.

Expedice to byla dobrodružná po všech stranách a pro některé to byla i jejich první jízda vlakem.

Fotogalerie