Úvod / Ze života školy / Adaptační kurz 6. B

Adaptační kurz 6. B

Na začátku září se všichni žáci šestých ročníků zúčastnili adaptačního kurzu. Jako první vyrazila v pondělí 12.9. do obce Vápenky naše třída. Rozsáhlý a krásně upravený areál nás opravdu okouzlil. Navíc nám po oba dny svítilo sluníčko a na rozdíl od dnešních deštivých dnů jsme mohli strávit prakticky celou dobu venku.

Paní učitelka Navrátilová s paní psycholožkou Klaudií Nedorostkovou nám připravily spoustu zábavných her. Poznali jsme se tak, jak bychom se ve škole určitě nepoznali. Prožili jsme hromadu zábavných a vtipných chvil, na které budeme jistě velmi rádi vzpomínat.

Z Vápenek jsme odjížděli spokojeni a navíc už po cestě vlakem zpět do Kyjova jsme organizovali další společný den ve škole. Naším úkolem bylo připravit ve středu společnou třídní snídani. Ujali jsme se tohoto úkolu opravdu s vervou… A jak nám všem druhý den ráno chutnalo!

Třetí společný adapťákový den jsme zakončili stanovením třídních pravidel a také aktivitou nazvanou „časová kapsa“. Do velké obálky jsme zapečetili nejen naše vzkazy pro sebe sama do deváté třídy, ale také velkou společnou fotografii celé třídy.

Tak snad se nám ty nadcházející čtyři roky v 6. – 9. B vydaří…

Sofie Lungová, Nela Nedvědická + tř. učitelka Petra Orlická