Úvod / Ze života školy / Ohlédnutí za měsícem červnem

Ohlédnutí za měsícem červnem

img00008

ŠKOLNÍ ROK 2020–2021

V červnu se uskutečnily tři akce pro děti, které bych ráda připomněla.
Jedna proběhla hned 1. června na Mezinárodní den dětí. Třídní učitelky 1. stupně přichystaly pro své žáky většinou sportovní dopoledne. Žákům 1. tříd přijeli ukázat svou techniku kyjovští dobrovolní hasiči. Druháci a třeťáci sporovali na hřištích. Žáci 4. a 5. tříd změřili své síly v atletických disciplínách v prostoru městského stadionu. Počasí nám přálo a děti si svůj den náležitě užily.
Druhá v pořadí byla akce, kterou každý rok pořádá Městská knihovna – Pasování prvňáčků. Je to pasování na čtenáře. Letos setkání prvňáčků kyjovských škol proběhlo na hřišti na Seifertově náměstí a bylo trochu jiné. Vystoupil zde ilustrátor Adolf Dudek. I tentokrát si děti odnesly nejen knihu z projektu Knížka pro prvňáčka, ale i plno zážitků.
Třetí akce byla připravena pro naše budoucí prvňáčky. Přišli se svými rodiči na hřiště u budovy na Seifertově náměstí. Nedříve je přivítal ředitel školy Radek Klech. Pak se svou pohádkou žáci 2. C pod vedením třídní učitelky Evy Pokorné namotivovali děti k dalším připraveným výtvarným činnostem. Budoucím prvňáčkům i jejím rodičům byly představeny třídní učitelky. Ty pro rodiče připravily ukázky metod výuky čtení v první třídě. Všichni si také mohli prohlédnout budovu školy. I v tomto případě se dětem odpoledne s pohádkou líbilo.

Stanislava Julínková