Úvod / Ze života školy / Mé toulky za zvěří

Mé toulky za zvěří

Každoročně ČESKOMORAVSKÁ MYSLIVECKÁ JEDNOTA, z.s. vyhlašuje dětskou výtvarnou soutěž pro děti. Letos se konal úctyhodný XX. ročník. Děti mají zachytit zážitky, které získaly při toulkách přírodou, při poznávání života naší zvěře. Cílem je u dětí umocnit vliv přírody na rozvoj jejich ekologického cítění a vnímání. V předloňském roce se soutěž rozrostla o dvě nové kategorie, a to literární a fotografickou. V literární části děti píší báseň pojednávající o české přírodě či myslivosti. Děti, které inklinují k fotografii opět zpracovávají les, co se v něm děje, jeho obyvatele, procházky či pomoc přírodě. Zapojit se mohou děti z různých věkových kategorií počínaje mateřskou školkou po 9. třídu základní školy.

Okresní kola mají na starosti příslušné myslivecké spolky, v našem případě Okresní myslivecký spolek Hodonín. Z našeho okresu se do výtvarné soutěže zapojilo 590 dětí. Kulturní a propagační komise měla opět nelehký úkol ocenit nejzdařilejší díla a následně je odeslat do Prahy do národního kola. 

Ve III. Kategorii (8–12 let) se umístila naše žákyně Emma Fojtů s motivem Laň Jelence, technikou suchého pastelu.

Vyhlášení vítězů a předání věcných cen se uskutečnilo v sobotu 28. 5. 2022 v 9 hod. na Domě kultury v Hodoníně, kde se konala Okresní přehlídka trofejí spolu s výstavou dětských uměleckých výtvorů. Vystavené bylo i velkoformátové společné dílo 230 x 230 cm “Jelen v lese”, na kterém společně pracoval Johanes Urban (ZŠ Dr. Joklíka Kyjov), Emma Fojtů (ZŠ J. A. Komenského Kyjov) a Uma, Mira, Tara Urbanovi (ZŠ Sobůlky)

V národním kole v Praze, kde se sešlo 1200 výtvarných děl, uhájila ve své kategorii Emmička také druhé místo.

Vyhlášení a předání cen proběhlo v sobotu 28. května v 11.30 na výstavě Natura Viva v Lysé nad Labem na pódiu v myslivecké hale se slavnostním ceremoniálem.

Žákům se věnovala naše suplující p. uč. MgA. Sára Urbanová, žákům i paní učitelce děkujeme za reprezentaci školy a přejeme mnoho umělecké inspirace do dalších let.

Fotogalerie