Úvod / Ze života školy / Třídenní exkurze do Prahy

Třídenní exkurze do Prahy

Pondělí 23. května

Jako obvykle jsme začali na Vyšehradě. Jako na všech památkách, i zde žáci získali základní informace buďto od vyučujících, nebo si je přečetli z nachystaných referátů. Zde měli najít hroby význačných Čechů. A velmi se jim to dařilo. 

Poté po procházce pražskými ulicemi navštívili Muzeum fantastických iluzí ve Vodičkově ulici. Zde se vyřádili nejen žáci, ale i vyučující. Bylo to velmi zábavné. Třída 9. B se od Tančícího domu prošla po stopách atentátu na Heydricha centrem Prahy až na Václavské náměstí, kde se všechny třídy setkaly.

Po ubytování v hotelu a večeři měly třídy své programy. Některé třídy navštívily podvečerní Prahu. Zde jsme obdivovali nádherně osvícené Staroměstské náměstí. Dále jsme prošli starobylými uličkami na Karlův most. Zde jsme strávili dlouhou dobu, fotili sebe i památky a vůbec se nám nechtělo vrátit se do hotelu. Romantickou Malou Stranou jsme šli na metro a jeli na ubytování.

Další skupiny si zahrály bowling či laser game v aréně nedaleko hotelu.

Úterý 24. května

V úterý dopoledne jsme se na Staré Město vrátili a viděli jej i za dne. Zhlédli jsme vystoupení loutek a zvonění na orloji a opět prošli všechna zdejší zajímavá místa. Dále jsme se vydali na Malou Stranu a prošli Nerudovou ulicí k Pražskému hradu.

Zde jsme museli v dešti vystát dlouhou frontu a projít bezpečnostní kontrolou. Toto čekání se nám ale vyplatilo. V katedrále svatého Víta moc lidí nebylo, a tak jsme měli dostatek času na obdivování této významné památky. Za slabého deště jsme prošli Zlatou uličkou na metro.

Po večeři jsme se vypravili do Divadla na Vinohradech na představení Romeo a Julie. Žáci byli obeznámeni s významem tohoto divadla, dílem Williama Shakespeara i zdejším působení Karla Čapka. Divadlo je velmi útulné. Představení bylo pěkné, avšak někomu se zdálo dlouhé. Metrem jsme se již zkušeně vrátili do hotelu.

Středa 25. května

Po vydatné snídani jsme se vydali na Václavské náměstí. Z metra jsme vystoupili ve stanici Muzeum a hned jsme před sebou spatřili opravenou majestátní budovu muzea. Po základních informacích jsme si náměstí prošli, povinně se vyfotili pod koněm a navštívili pasáž Lucerna, kde ze stropu visí socha obráceného koně a na něm sedícího sv. Václava. Poté žáci dostali rozchod. Ten si velmi užili, neboť zde je mnoho nejrůznějších obchodů.

Opět v dešti jsme se potom vydali k Národnímu divadlu a na Petřín. Vyjeli jsme lanovkou nahoru a zde se počasí trochu umoudřilo. Někteří žáci vyrazili zdolat rozhlednu, jiní šli do zrcadlového bludiště. Dolů jsme opět sjeli lanovkou. A hurá k Vltavě. U vltavského nábřeží jsme si odpočinuli. 

Jako poslední nás čekala plavba lodí po Vltavě. Naše obavy z deště a zimy byly naštěstí rozptýleny, neboť konečně vysvitlo sluníčko! Plavba byla krásná. Celá okolní Praha i řeka Vltava zářily ve slunečních paprscích.

Poté jsme naskočili do přistavených autobusů a vesele vyrazili domů.

Exkurze se vydařila a za zúčastněné učitele děkujeme všem žákům, že se chovali slušně a bylo příjemné je s Prahou blíže seznámit.

 Třídní učitelky Vanda Bočková, Ilona Machová, Ludmila Křížková a Petra Orlická