Úvod / Ze života školy / Vernisáž výstavy Voda je počátek všech věcí

Vernisáž výstavy Voda je počátek všech věcí

Ve čtvrtek 19. května 2022 proběhla v naší škole vernisáž výstavy s názvem Voda je počátek všech věcí. Naše škola je ekologicky zaměřená, a tak v projevu moderátor Kristián Pavluš zmínil význam vody a zdůraznil nutnost ochrany přírody na celé naší planetě. Chloe Pešlová nám připomněla, jak je voda v mořích a oceánech znečištěná a jak trpí nejen ryby, ale i všichni ostatní živočichové i rostliny vodní říše. Poradila nám, abychom nepili přeslazené nápoje, ale raději si dali kohoutkovou vodu s citronem. Autorkou zajímavého a vtipného projevu je Denisa Hradilová z 9. A.

Bohatý hudební program si připravila paní učitelka Kopřivová se školním pěveckým sborem, třídou 9. A a Malými zpěváčky (žáci 1. stupně), kteří velmi zdařile zvládli své premiérové vystoupení. Video zde.

Prostor školní galerie vyzdobila pracemi našich žáků paní učitelka Machová. Najdeme na nich krásné ryby, vodní rostliny, víly a cokoliv ze světa řek, rybníků, moří i oceánů. Odpoledne 19. května se tato vernisáž také konala pro veřejnost.

Budeme rádi, když se na naši vodní a podvodní výstavu přijdete podívat.

Mgr. Vanda Bočková