Úvod / Ze života školy / Recitační soutěž

Recitační soutěž

V průběhu měsíce dubna ožila tělocvična ve škole na Seifertově náměstí recitací. Žáci, kteří postoupili z třídních kol si zde mohli vyzkoušet, jak obtížné je recitovat básně před diváky. Byla vyhlášena jen jedna kategorie a žáci mohli recitovat básně na libovolné téma. Hodnotila se nejen pamětná recitace, ale i výrazný přednes. Recitující, ale i komise, složená z třídních učitelek zúčastněných tříd, to vůbec neměla lehké. Všichni malí, začínající recitátoři i jejich starší, zkušenější spolužáci měli své básně velmi dobře připravené. Jen u některých sehrála velkou roli tréma. Všichni recitátoři byli odměněni velkým potleskem a v konečném hodnocení vyhráli ti zkušenější. 

Vítězství si odnesla Agáta Valihrachová ze 2. A, druhé místo pak Tereza Gongalová z 2. B a na třetím místě se umístil Šimon Záhumenský z 2. B.

Mgr. Ivana Řezáčová

Fotogalerie