Úvod / Nejnovější fotogalerie / Školní rok 2022/2023 / Poznávací zájezd deváťáků do Anglie

Poznávací zájezd deváťáků do Anglie

Výlet do Anglie patřil k jednomu z mým nejoblíbenějších výletů. Cesta tam byla sice otřesná, nedalo se spát a klid byl až kolem 3. hodiny ranní. Když jsme dorazili do přístavu tak nám ještě k tomu ujel trajekt, takže jsme museli čekat na další. Na trajektu jsme konečně trochu vyspali a dorazili do Doveru. Odtud jsme konečně vyrazili do Londýna, kde na nás jako první čekala jízda po Temži.

Poté jsme byli navštívit klasiky, Vystoupili jsme u Big Benu a šli dál směrem k Westminsteru. Kousek dál jsme měli rozchod na oběd, mohli jsme se jít podívat do China Town či Soho.  Po Buckinghamském paláci jsme zakončili první den Londýnským Towerem. Pak nás autobus zavezl na „Meeting point“, kde na nás čekaly rodiny. Bylo celkem vtipné pozorovat spolužáky, jak zpracovávají, že skoro všechny rodiny jsou černošské. My jsme dostaly hodnou a slušnou paní a byly jsme fakt spokojené.

Další den ráno jsme navštívili London Eye a po kochání se výhledem na Londýn jsme jeli do Oxfordu. Musím říct je to mnohem hezčí město než Londýn. Gotické stavby jsou na každém rohu. Po prohlídce jsme měli další rozchod v nákupním centru ve Westgate. A poté jsme se vraceli zpátky do hostitelských rodin.

Poslední den patřil Harry Potterovi a musím říct, že pro většinu z nás to byl opravdu zážitek. Po krátkém rozchodu v nedalekém městečku už nás čekala jen cesta domů. A ta už byla o poznání lepší (tedy podle mě, nevím, jak na tom byli ostatní).

Měli jsme hodné řidiče a skvělou průvodkyni Monču a celá Anglie byla prostě super.

Edebe Basheer, žákyně 9. A