Úvod / Aktuality / MÁME ZLATOU ÁMOSKU JIHOMORAVSKÉHO KRAJE!

MÁME ZLATOU ÁMOSKU JIHOMORAVSKÉHO KRAJE!

Ačkoliv od doby Jana Ámose Komenského uběhly již stovky let, jeho myšlenky přežívají nejen ve stále platných pedagogických zásadách, ale také v názvu ankety Zlatý Ámos. Jedná se o prestižní anketu, jejímž cílem je vybrat nejoblíbenější paní učitelku nebo pana učitele v České republice. Cesta účastníků až do finále není vůbec jednoduchá. Musejí projít regionálním kolem a semifinálem.

A víte co? Zlatou Ámoskou Jihomoravského kraje se stala naše paní učitelka Ivana Kopřivová! Velký podíl na této fantastické události mají naši žáci – Sabina Hrubá, Vojtěch Mahdal, Margita Kropáčková a Bára Dořmanová. Nejprve sesbírali 100 podpisů osob, které s navržením paní učitelky na Zlatého Ámose souhlasí, a poté několik měsíců nacvičovali vystoupení, pomocí něhož měli paní učitelku obhájit. Regionální kolo, kterého se zúčastnilo 13 týmů, proběhlo 21. února v Brně. Naši žáci porotě během pětiminutové scénky předvedli střípky z hodin s paní učitelkou Kopřivovou a zazpívali píseň Anděl od skupiny Mirai, nejoblíbenější kapely paní učitelky. Text změnili tak, aby pasoval na naši paní učitelku. Vystoupení a následující pohovor členy poroty okouzlilo natolik, že paní učitelku zvolili za vítězku. Jsme velmi hrdí na žáky, díky nimž paní učitelka získala korunku Jihomoravského Zlatého Ámose.

Z celého srdce jí gratulujeme a držíme pěsti do semifinálového kola, které se bude konat 11. března v Praze!