Úvod / Aktuality / POMOC PRO UKRAJINU

POMOC PRO UKRAJINU

Žijeme v nelehké době poznamenané koronavirovou krizí a nově také válečným konfliktem na Ukrajině. To, že se každodenní život může změnit během pár okamžiků, si uvědomili žáci 6. D, a tak se rozhodli před jarními prázdninami přispět do hmotné sbírky na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny, kterou vyhlásilo město Kyjov. Se souhlasem rodičů vybrali částku, za kterou nakoupili potraviny, léky a hygienické potřeby. Vše pak společně s třídní učitelkou Pavlínou Hebnarovou předali na sběrném místě.

Nezaháleli ani zástupci žákovského parlamentu, kteří se za pomoci jejich koordinátorky Alžběty Rajsiglové dohodli na uspořádání hmotné sbírky. Během úterního rána po jarních prázdninách se u školy nashromáždilo obrovské množství balíčků a tašek plných potravin pro ukrajinské uprchlíky. S pomocí pana školníka jsme dopravili dvě zcela naplněná auta do sportovní haly při SOU Kyjov, kde se buduje centrum pro ukrajinské občany. Symbolicky se také tento den oblékla většina žáků i pedagogů do žlutomodré barvy, abychom tak vyjádřili naši podporu Ukrajině. 

Velké díky patří všem, kteří byť jen maličkostí přispěli. Je možné, že tuto akci v budoucnosti zopakujeme. V případě potřeby jsme se dohodli s městem Kyjov na případné další spolupráci.

Fotogalerie