exact https://www.watchesbuy.to/ undertakes the heavy responsibility of enterprises to society. paneraiwatch collection is luxurious in design and yet ultimately classic in style. completely new high quality luxurywatch chronograph is going to be produced just like a limited edition. completely new high quality fake rolex chronograph is going to be produced just like a limited edition. efficiency with the the watchmaking industry system stands out as the first step toward best vancleefarpelsreplica ru. high quality https://www.replicasrelojes.to/ deals with lots of prospects. to find the cheapest ρολογια rolex αντιγραφα online,the best swiss quality,welcome to visit our site. carolinaherrerareplica.ru cheap carolina herrera take control at least forty years.
Základní škola J. A. Komenského Kyjov

Kontaktní údaje

Základní škola J. A. Komenského Kyjov,

příspěvková organizace města Kyjova
Újezd 990
697 24 Kyjov
Tel: +420 518 306 565
E-mail: zs.kom(zavináč)zskyjov.cz
Web: www.zskyjov.cz

IČO: 48847721

ID datové schránky: yjt6cpu

GALERIE VE ŠKOLE

  

 pozvanka


Pozvánka na výstavu


 Pozvánka na vernisáž

Fotogalerie
Vernisáž výstavy Sdružení výtvarných umělců moravských pro naše žáky


 

Galerie ve škole uspořádá jubilejní výstavu při příležitosti 20 let činnosti galerie.

MIROSLAV BRAVENEC

FROTÁŽE

VERNISÁŽ: ČTVRTEK 13. ŘÍJNA 2011 V 16.30 HODIN.

OTEVŘENO : PO - PÁ OD 8.00 DO 15.30 HODIN                                VÝSTAVA POTRVÁ DO 25. LISTOPADU 2011

 

Videoreportáž


ČAJ - VERNISÁŽ VÝSTAVY AMATÉRŮ

 

pozvánka


S FOTOGRAFY NA PROCHÁZCE KYJOVSKEM
Výstavu S FOTOGRAFY NA PROCHÁZCE KYJOVSKEM uspořádala Galerie ve škole společně s občanským sdružením Slovácko v pohybu. S nápadem přišla paní Věra Kellnerová. Ona oslovila několik místních fotografů, aby dodali snímky kyjovské přírody. Sama pak své snímky doprovodila poetickými texty a básničkami. Na výstavě se podílí: Věra Kellnerová, František Lukl, Vladimír Rajsigl, Karel Šimeček, Josef Dufek a František Uhler.Téma kyjovskou veřejnost zaujalo, vernisáže se zúčastnilo asi 100 hostů. Výstava je příspěvkem ke Dni Země, bude otevřena do 29. dubna 2011.

pozvánka


30 SBĚRATELŮ EXLIBRIS A JEJICH EDIČNÍ ČINNOST
Kolekce vznikla v září 2010 při příležitosti sjezdu Spolku sběratelů a přátel exlibris v Hradci Králové. Poté ji zhlédli diváci v Litomyšli a nyní bude k dispozici kyjovkým milovníkům umění. Výstava je doplněna o exlibris, která vytvořili žáci naší školy. O to nám právě jde - naučit děti žít vedle uměleckého díla, naučit je vnímat atmosféru vernisáží, inspirativně využít téma, formu či techniku uměleckého díla ve výtvarné výchově nebo ve vlastní tvorbě.

Reportáž TV Slovácko o výstavě

pozvánkaOD LEGIÍ PO SOUČASNOST

pozvánkaVLADIMÍR VAŠÍČEK

Videodokument o Vladimíru Vašíčkovi
Videopaleta Vladimíra Vašíčka (soubor DOC ke stažení)
Reportáž TV Slovácko o výstavě
Aktuality a dokumenty o Vladimíru Vašíčkovi (soubor DOC ke stažení)

pozvánkaDEN KONĚ

pozvánkaSTROMY A POEZIE
Výstava spojuje výtvarné umění s literaturou i s historií, tak jak se to někdy v exlibris daří. Sběratelka oslovila grafiky a nabídla jim téma exlibris „strom". Má ráda literaturu, historii a výtvarné umění, a to všechno se jí podařilo skloubit do koncepce výstavy. Jednotlivé panely výstavy jsou doplněny básněmi o stromech, citují úvahy výtvarníků o stromech nebo přetiskují výnos císařovny Marie Terezie, ve kterém ukládá poddaným povinnost pravidelně vysazovat stromy. Vznikl tak působivý celek, který nejen představuje 372 výtvarných děl od 192 autorů, ale vyjadřuje i lásku Marie Rumlarové k přírodě, poezii a výtvarnému umění.

pozvánka


 

pozvánkaFoto Milan Bouda

Milan Bouda


Narozen: 30. 3. 1944
Studia: SPSS Uherský Brod
Obor: Kresba, malba, grafika, koláže a fotografie
Adresa: Luhanova 1825, 688 01 Uherský Brod 1
Kontakt: 57263701, 604488529
E-mail: boudam@quick.cz

Zvětšit do nového okna Kolektivní výstavy:
Bienále kresby Mladá Boleslav 1989
Výstavy Sdružení od roku 1990
II. mezinárodní bienále exlibris Sofie 2005
Mezinárodní bienále drobné grafiky Kluž 2005

Autorské výstavy:
Zámek Doudleby nad Jizerou 2002

Zastoupení ve sbírkách: Soukromé sbírky Slovensko, Německo, Holandsko, Itálie a Japonsko, Muzeum moderného umenia Andy Warhola Medzilaborce

Ocenění:
Druhé místo ve fotografické soutěži „Ječmen krále Ječmínka" Prostějov 2001

Každý výtvarník v sobě nosí vlastní svět, který se snaží tvorbou zprostředkovat svému okolí. U Boudy je to svět, který se dá vyjádřit mnoha způsoby. Tomu nasvědčuje škála používaných technik. Což svědčí o širokém záběru ale také o roztěkanosti a neschopnosti vyjádření se v jednom stylu, v jednom rukopise, který by mu byl vlastní. Je-li to na škodu nebo předností, lze konfrontovat pouze setkáním se s jednotlivými díly a jejich výpovědí, jejich působením na citlivého diváka. Ve svých pracích se silně dotýká realistického podání myšlenky ale není to tak doslova. Viz jeho koláže nebo čárové a liniové kresby, naznačující směr ke konceptuálnímu umění. Finalitu umění nehledá Milan Bouda ve své tvorbě, ve svém díle, ale hledá ji u diváka. Ten je postaven před otázky, na něž si musí odpovědět sám. Bouda pak nehledá jen dokonalost v sobě, ale je prostředníkem a tlumočníkem mezi světem a divákem.


Foto Oldřich Páleníček

Oldřich Páleníček


Narozen: 9. 10. 1941
Studia: SUPŠ Uh. Hradiště, prof. Jan Habarta, Karel Hofman ak. mal. UJEP Brno, fakulta pedagogiky
Obor: Grafika, ilustrace
Adresa: 687 31 Šumíce 110
Kontakt: tel.:/fax: 572 691 140, 603 98 45 69

Zvětšit do nového okna Kolektivní výstavy:
Účast na kolektivních výstavách SVU MSP a SSPE od roku 1990

Autorské výstavy:
v působnosti regionu Zlínského kraje.
Maďarsko 1989, Rakousko - Německo 1992, Belgie 1993

Členství v uměleckých spolcích:
Sdružení sběratelů a přátel ex libris
Unie českých spisovatelů

Zastoupení ve sbírkách:
Muzeum Jana Amose Komenského Uherský Brod
Universita Karlova - farmaceutické muzeum
fakulta farmaceutická Hradec Králové, soukromé sbírky

Studijní cesty:
1969 - Řecko, 1970 -1980 - Polsko, Německo, 1986 - SSSR, 1992 - Francie, Rakousko, Německo, 1993 - Benelux, 2005 - Švýcarsko, Maďarsko, Rakousko.

Ocenění:
1990 - čestné uznání Bienále kresby a grafiky Brno
1998 - VI. ročník přehlídky České ilustrační tvorby Havlíčkův Brod 2000
Cena „Zlatá lípa" - nakladatelství Lípa Vizovice za ilustraci

Volná tvorba je soustředěna na beletristickou knižní ilustraci a na poezii. Užitná tvorba je věnována exlibrisu a novoročenkám. Z grafických technik převažují linoryty, suché jehly, tužka a perokresba tuší. Specializace na typografii, ruční sazbu, tisk z xylografických štočků, knihtisk, akcidenční a umělecký tisk. Charakter tvorby je kosmopolitní, avšak dosti ovlivněn symbolismem, písňovými texty, poezií a literaturou.„ŚWIDERMAJER”
dál v textu Švidermajer DĚJINY MĚSTA JÓZEFÓW

ŠVÍDERMAJER – tak jsou nazvány drěvěné domy, které povstaly na přelomu XIX. a XX. století na jihovýchodě Varšavy, hlavního města Polska a konkrétně kolem železnice Varšava – Otwock.

Tento styl vytvořil Michal Elviro Andriolli (1836 – 1893) – umělec – ilustrátor světového jména. V r. 1880 zakoupil půdu a přistěhoval se na terén dnešního Józefowa. V lesním prostředí borovic u řeky Šwider Andriolli vybudoval 11 dřevěných domů, které určil k letnímu odpočinku i rekreaci pro občany hlavního města. Domy Andriolliho obsahovaly elementy tradičního polského dřevěného stylu, jak i stavebnictví ruského i švýcarského, ale byly obohaceny o zdobené i rozsáhlé verandy (balkony). Stará dřevěná architektura Švídermajer je symbolem známého výletního města Józefów.

V průběhu polských dnů v Kyjově na Moravě Základní škola č 1 z Józefowa, Městské centrum kultury v Józefowě a společnost Švídermajer mají čest představit českému publiku výstavu Švídermajer - dějiny města Józefów.

Výstava se skládá ze 3 částí a je povídáním o tom, jak toto letní sídlo vypadalo před obdržením titulu města.

V 1. části uvidíme staré fotografie, které zobrazují Józefów na přelomu XIX. a XX. Století.
V části druhé svou krásu předvede dřevěná architektura Švídermajer. Část třetí ukáže moderní pulsující život mezi stromy města Józefów.

pozvánka

swidermajer2swidermajer1
Robert Lewandowski
Společnost Švídermajer

Přeložila Anna Vránová,
operní pěvkyně bydlící v Józefowě
a pocházející z MoravyKŮŇ V GRAFICE A MALBĚ

Zvětšit do nového okna Zvětšit do nového okna

Zvětšit do nového okna


JAKUB ŽÁRSKÝ
Narozen: 20. 3. 1990 v Brně, student gymnázia

Úspěchy v soutěžích
Zvětšit do nového okna Duben 2006 4. místo na mezinárodním festivalu PAF Tachov v kategorii do 18.let.
Prosinec 2006 3. místo kategorie slaná voda na minifestivalu Albegroup v Brně.
Duben 2007 1. místo na mezinárodním festivalu PAF Tachov v kategorii do 18.let.
Řijen 2007 Medzinárodný festival potápačských filmov Vysoké Tatry 2. misto diaporama a 3. místo černobílá fotografie.
Zvětšit do nového okna Řijen 2007 festival v Antibes (Francie) umístěním v první polovině.

Fotografovat jsem začal v roce 2002, ale profesionálně až v roce 2006. Fotím hlavně Rudé moře, ale fotil jsme něco i v Thajsku nebo v Indonesii na ostrově Bali. V odkazu najdete moje portfolio o focení.. KubaJIŘINA ADAMCOVÁ
Jiřina Adamcová se narodila 6. června 1927 v Rudlicích u Znojma. Její otec se stal ředitelem chlapecké školy v Kyjově, Jiřina zde navštěvovala Klvaňovo gymnázium. Po maturitě odešla studovat na pražskou akademii, kde svůj talent rozvíjela pod vedením profesorů Pukla, Vojta a Silovského. J. Adamcová se zapsala do povědomí veřejnosti jako výborná ilustrátorka, grafička a tvůrkyně monumentálních děl, která vystavovala po celé republice i v zahraničí. V Kyjově představila svá díla několikrát, zpravidla práce inspirované životem na Slovácku. V roce 1992 vystavovala koláže v naší galerii. Po skončení výstavy napsala svému příteli Jiřímu Dunděrovi: „Milý doktore, potěšili mě ze školy, že výstava vzbudila zájem. Moc jsem tomu ráda a vzpomínám na čas v Kyjově jako na čas radosti a pohody.“ Od konce osmdesátých let se její hlavní inspirací stala bible. Vznikl cyklus Žalmy, Kázání na hoře, Zjevení sv. Jana. Při návštěvě Francie ji fascinovaly středověké katedrály, odtud je krůček k Oknům, které jsou inspirovány gotickými vitrážemi a jejich barevností. Jiřina Adamcová se v roce 2007 dožívá významného životního jubilea. Při této příležitosti si přála uspořádat výstavy ve městech, na které má nejhezčí vzpomínky. Na jaře tohoto roku měla výstavu ve Znojmě, Galerie ve škole si považuje za čest, že může její díla opět představit kyjovské veřejnosti.


pozvánka


EVROPSKÁ IDENTITA

Vernisáž: čtvrtek 8. února 2007 v 16.30

Rada pro mezinárodní vztahy v roce 2005 vyhlásila mezinárodní soutěž pro studenty vysokých výtvarných škol zemí Evropské unie, aby vyjádřením představ o evropské identitě ukázali, jak mladá generace vnímá sjednocující se Evropu.Tři stovky plakátů poslalo 167 studentů z patnácti vysokých škol z osmi zemí EU. Porota udělila první cenu Tomáši Říhovi z Fakulty užitého umění v Ústí nad Labem, další ceny získaly studentky z Belgie a Finska.
Výstava nabízí pozoruhodné příklady toho, jak se můžeme kreativně vyrovnávat s evropskou integrací a identitou. Přiblížit lidem EU srozumitelným jazykem je velmi složité. Vystavené plakáty však dokazují, že lze úspěšně komunikovat i o tak náročných konceptech, jako je neustálá vnitřní přeměna EU. Metafory, které plakáty nabízejí, nás mohou obohatit o nové souvislosti, které v běžném jazyce nezachytíme.
Výstava se již mimo jiné uskutečnila v Praze, Brně, Plzni, Římě a v Sofii, z Kyjova dále poputuje do Budapešti, Paříže a Říma.JIŘÍ DUNDĚRA

MUDr. Jiří Dunděra se narodil 28. listopadu 1933 v Brně. Vedle své lékařské profese se celý život hluboce zajímá o výtvarné umění a historii. Je autorem mnoha článků o významných lidech našeho regionu, o některých z nich také vydal knihu „33 životů“. V oblasti výtvarného umění se věnuje především kresbě. Kreslí obrázky z cest, ilustrace ke svým článkům, novoročenky a jinou drobnou grafiku. V posledních letech ho uchvátila tvorba koláží. Svá díla mnohokrát vystavoval. Z posledních výstav jmenujme Galerii Na Mostě v Hradci Králové, Galerii Klášter v Brně, základní školu v Čejči nebo atrium gymnázia v Hodoníně. Jiří Dunděra také přímo zorganizoval nebo alespoň odborným slovem doprovodil nespočet výstav svých přátel. Od roku 2002 je nositelem Ceny města Kyjova.

pozvánka

CECÍLIE MARKOVÁ
1911-1998
insitní malířka

pozvánkaCecilie Marková je představitelkou naivního – insitního malířství. Kreslila spontánně, bez předchozího plánu. Začínala vždy v dolním rohu papíru, kompozici pak budovala po celé ploše papíru. Během let dosáhla kresebné virtuozity, kterou ještě zdokonalovala použitím pastelů na tónovaných papírech. I když jsou její kresby převážně monochromatické, dosáhla precizním šrafováním široké škály polotónů a plastického vzhledu. Do povědomí veřejnosti se dostala v šedesátých letech, po výstavách „Samoukové a lidoví umělci“ a „Naivní umělci v Československu“. Koncem šedesátých let již její obrazy putovaly po Evropě, u nás bylo uspořádáno několik desítek jejích samostatných výstav.Nejčastěji vystavovala v Kyjově s Klubem výtvarného umění. Za vyvrcholení jejího celoživotního snažení považujeme účast na mezinárodní kolekci, kterou uspořádala Galerie hlavního města Prahy v domě U Zvonu v roce 1998. Cecilii Markové zde byl věnován samostatný sál, byla jí věnována obsáhlá studie v katalogu výstavy i mnoho odborných kritik.
Cecilie Marková je zastoupena v mnoha veřejných sbírkách, její kresby vlastní např. Slovenská národní galerie v Bratislavě, Národopisné muzeum v Praze, Severočeská galerie v Litoměřicích či Collection de lart v Lausanne.
V roce 1996 byla Cecilie Marková vyznamenána Cenou města Kyjova.
Podle Jiřího Dunděry: "33 životů" sestavil J. Navrátil